Říjen 2007

Birmingham 0:1 Man Utd

31. října 2007 v 12:34 | mikki a mara
Birmingham 0:1 Man Utd

Velice důležítý zápas dopadl pro Manchester dobře, máme 3 body a vezeme skalp velice kvalitního klubu, který udržel čisté konto i na Anfield Road. Výhru zařídil Cristiano Ronaldo v zápase který byl velice náročný a nedivil bych se, kdyby si hráči Brums stěžovali, že horší tým vyhrál...
Před zápasem se dalo těžko spekulovat, Manchester je ve formě ale zatím nepředvádí co by se od klubu očekávalo, Birmingham je nováčkem a trénuje jej Steve Bruce. Velice úspěšný obránce Man Utd, který výborně dokáže předat své zkušenosti hráčům. Velice dobře klub předvedl svůj potenciál pro Premier League v zápase s Liverpoolem, kde vymazal všechny "hvězdy" soupeře ze hřiště a uhrál důležitý bod...
sestavy:
Man Utd: Saar, Brown, Ferdinand, Vidic, Evra, Ronaldo, Carrick, Schokes, Giggs, Tevez, Rooney
Birmingham: Taylor, Kelly, Djourou, Ridgewell Queudrue, Larsson, Muamba, Nafti, Kapo, McSheffrey, Jerome
Hned v prvních minutách se Birmingham překvapivě odhodlal k útoku. Jerome fantasticky vystřelil ze střední vzdálenosti a pořádně protáhl Sara. Ten předvedl stejně dobrý zákrok jako byla vydařená střela. Hned z následujícího rohu se hráči Birminghamu dostali do další šance, ale střelu pokryl Sar. Snad tím konečně umlčí všechny nesmyslné kritiky kteří se objevili od letní přípravy.
O první pokus United se postaral Ronaldo, ale jeho střela byla velice nepřesná a pobavila diváky Brums…Později se hra uklidnila, do šance se mohl dostat Rooney ale Taylor dobře vyběhl. Hráči Birminghamu se vši silou snažíli hlídat Ronalda, i za cenu faulů a následných karet, první žlutou obdržel Queudrue…
Další velká šance Brums po velké chybě obrany. Ferdinand špatně rozehrál a Jerome z jeho chyby mohl těžit, naštěstí nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče a Sar nemusel ani tentokrát lovit míč ze sítě.
Po patnácti minutách se dalo konstatovat, že dnes Bruce připravil naprosto odlišnou taktiku od té v zápase s Liverpoolem, hráči si nejdou pro remízu a chtějí vyhrát. Zatím pro 3 body dělají mnohem víc než hráči United kteří můžou jen děkovat zákrokům Sara. Birmingham letos zřejmě více zasáhne do průběhu Premier League, bylo by dobré brát 3 body.
Ohromná šance Brums, po nepochopitelné chybě Evry u rohového praporku vybojoval míč Larsson, pronikal s míčem kolmo k bráně a odhodlal se k centru kterým našel McSheffreye, ten výborně křižně hlavičkoval a překonal Sara… Naštěstí tam jako náš anděl strážný přistoupil Rio Ferdinand a stejně jako proti Spurs vykopal míč z prádné brány. Následná dorážka nic neřešila.
Ve 22. minutě přišel první lepší okamžik Cristiana Ronalda, po skvělé Giggsově hře středem a následnému průniku Browna po lajně se dostal ke střele. Bohužel střílel do míst kde byl Taylor, ale alespoň uklidnil situaci na hřišti. O 3. minuty později se Ronaldo konečně dostal k samostatným průnikům, jeden zakončil kvalitním centrem do míst kde stál Rooney, bohužel ten se k míči nedostal a ani z následného "tlaku" zakončeným hlavičkou Vidice z rohu gól nepadl…
Ve 28. minutě předvedl neskutečnou minelu Sar, špatný odkop zachytil Jerome, ale nedokázal prostřelit Vidice, kterého navíc zajistil Ferdinand. Ale velice, velice špatný průběh zápasu za který si United můžou naprosto sami… Nejsme schopní si jakkoliv nahrát.
Na těchto 15 minut bych nejraději hned zapomněl. Strašný výkon korunovaný nepochopitelnými chybami, nyní si United zasloužili prohrávat cca o 3 góly. Máme ohromné štěstí a bylo by dobré využít toho, že je stav stále 0:0.
V dalších minutách se hra uklidnila, proti Brums zřejmě měla být odpískaná penalta, ale to už nyní nemá na vývoj žádný význam. Dalším ubohým střeleckým pokusem Ronaldo rozesmál diváky Birminghamu, vypadá to jako kdyby nám Ronalda nějaký divák naštval a Cristiano dělá vše proto, aby jej trefil… snad už touto střelou diváka zrušil a bude se trefovat mezi tři tyče. Do poločasu se nic duležitého už nestalo, Manchester hru uklidnil a Brums přestali zlobit.
Do druhého poločasu nastoupil do brány Kusczak, Sar bohužel střídal kvůli zranění. Uvidíme s čím Manchester přijde, co Alex připraví a jestli už Birmingham zaleze do svého vápna nebo bude dále útočit.
52. minuta, Ronaldo a GÓÓÓL. Po ohromné chybě Queudreho, zřejmě první chybě Brums v zápase jdou United do vedení. Po ne příliš povedeném centru, který se stočil do velkého vápna udělali obránci Birminghamu nepochopitelnou chybu - nezvládli zastavit míč, Ronaldo jej čistým šlapákem na míč získal a následným slalomem mezi obránci a brankářem zavěsil do prázdné brány. Konečně naplňuje svůj neskutečný potenciál.
Do řad se Brums pronikla nervozita a konečně začínají trochu chybovat, snad toho United využijí a zvýší hubený náskok.
Zákrok zápasu od Kusczaka! Po neškodné střele McSheffreyho kterou Rio Ferdinand dokonale usměrnil k pravé tyči Tomasz neskutečným reflexivním zákrokem vyrazil na roh. Nyní je potřeba rychle srovnat hru a pojistit výhru, Birmingham ale brání výborně a ničí všechny útočné akce.
Prvních patnáct minut druhého poločasu tedy bylo ovlivněno gólem. Birmingham mohl mnohokrát jít do vedení, ale neproměnili nic. United hned z první šance dali gól a Birmingham to krutě poznamenalo.
Nyní se ale oklepali a opět útočí, z velice nadějné standartní situace která byla odpískaná po ruce Evry. Jeho zákrok byl ohodnocen žlutou kartou, ale situaci Brums nezvládli, i když ji zahráli velice nebezpečně a Kusczak si ke své obraně "řekl" své. Za takový výstup by se nestyděl ani Peter Schmeichel.
Manchester zajímavě střídá, Saha nahrazuje Giggse. Ten zřejmě bude hrát na hrotu a Tevez s Rooneym jej doplňovat ze zadní řady. Po chvíli se tito 3 dostali do první šance. Tu vytvořil pro Rooneyho svojí bojovností Tevez, který mu pomocí skluzu předal míč, Rooney nebezpčně vystřelil, ale jeho pokus byl tečovaný a než se k dokopnutí míče do prázdné brány dostal Ronaldo, obrana Brums nebezpečný míč zakopla.
Do 75. minuty už nepřišla žádná šance. Mně osobně se tento styl naší hry vůbec nelíbí, loni jsme využívali góly k tomu, aby hráči přidali další góly a vyhrali co největším výsledkem. Letos vedení bráníme a uspokojujeme se s hubeným vítězstvím 1:0 a to je špatně, může přijít nějaký hloupý gól v nastavení, nebaví mě sledovat podobné výkony.
V 77. minutě se dostal do šance Tevez, po dobrém uvolnění od Ronalda střílel z hranice vápna, bohužel velice nepřesně. V 80. minutě se do dobré pozice dostal Cristiano Ronaldo, vystřelil a jen o centimetry minul. Pokrok ve hře United, takto nedovolíme Brums přejít do útoku a můžeme přidat gól.
V posledních minutách se postupně střídají hráči Brums v nepovedených střelách z větší vzdálenosti. Mohou jen litovat nevyužitých šancí z úvodu zápasu, mohli vyhrávat, ale o vše se postarala naše obrana. Naopak když jednou potřebovali podporu obrany hráči Birminghamu, Manchester dal gól a v tom je hlavní rozdíl klubů které dnes nastoupili.
Konec zápasu proběhl v klidu, Manchester udržel vedení a vybojoval duležité 3 body. Děkujme Kusczakovi, Sarovi, Ferdinandovi, Ronaldovi a Vidicovi. Zbytek podal spíše průměrný výkon, naopak hráči Brums si zaslouží velkou pochvalu od Steva Bruce.

Man Utd 2:0 Chelsea FC

31. října 2007 v 12:33 | mikki a mara
Očekávaný zápas konečně přišel a skončil tak jak jsme si všichni přáli. Vyhráli jsme 2:0 po výkonu na kterém těžko najdete chybu...
Prognóza před zápasem byla jasná, Manchester vyhrál 4x v řadě a Chelsea 3x po sobě nedokázala vyhrát, dala jen jeden gól, byl propuštěn Jose Mourinho a nemohl nastoupit Drogba a Lampard. Navíc MU mohl poprvé od zápasu s Royals nasadit do hry Wayna Rooneyho.
Dala se očekávat naše výhra a pochybuji že si někdo z vás připouštěl něco jiného, ale já mam nyní, před zápasem z CFC upřímně strach. To kvůli vyhození Joseho Mourinha, může to mít dva následky.
a)Hráči se vzchopí, poznají že vedení je nekompromisní a navíc nastoupil nový manager před kterým se musí ukázat. Zkusí zápas vyhrát pro Mourinha a tak alespoň trochu fanouškům utišit žal nad jejich ztrátou.
b)Hráče situace složí, nedokáží se s ní vyrovnat a podají ještě horší výkon než v posledních zápase, nebo lépe, zápas předem vzdají a MU bez problému vyhraje. V příštích 90minutách snad uvidíme, že se splní ta druhá, příjemnější možnost.
Sestavy:
MU: van der Saar, Brown, Ferdinand, Vidic, Evra, Ronaldo, Carrick, Scholes, Giggs, Rooney, Tevez
CFC: Čech, Ferreira, Ben Haim, Terry, A.Cole, J.Cole, Makelele, Essien, Mikel, Malouda, Shevcenko
Hned ze začátku se ukázalo, že fanoušci poslechli prosby Alexe a hráčů a vytvořili neskutečnou atmosféru, po celý zápas vedli hráče k výhře a nepřestávali fandit. Nezapomněli ani na vzkaz pro našho milovaného managera...
United začali velice aktivně, v první minutě jsme po rychlé kombinaci získali rohový kop. Ten centroval Giggs, ale MU díky němu nic nezískalo. United ale v útoku pokračovali a hned ve druhé minutě se Rooney dostal do své první šance. A nebyla to šance jen tak nějaká, Rooney vystřelil velice nebezpečně, křížnou a vysokou technickou střelu jaká se dá často vidět v podání Thiery Henryho a neomylně trefil bránu... pochybuji že je na světě jiný brankář než Čech, který by předvedl tak dobrý první zákrok.
Jinak ale bylo prvních 15minut velice opatrných, oba týmy se snažily dostat do rychlých protiútoků, ale chyběla jak myšlenka, tak přesný centr. Většina přihraávek a akcí končila daleko před brankáři. Chelsea zvolila velice dobrou taktiku a vyrušila většinu našich útoků, zatím toho ovšem nevyužili k žádnému útoku. V 17. minutě se dostal do samostatné akce Patrice Evra, ale byl ve velkém vápně zastaven nekompromisním J.Colem, jestli se jednalo o penaltu nebo ne je zbytečné řešit, rozhodčí faul neviděl.
Kolem 20. minuty United trochu přitlačili, nejdříve střelou Ronalda proti které si bez problému Terry zahrál na brankáře a rukou vyrazil. Následný roh jsme hráli velice chytře na krátko, ale střela Rooneyho byla blokovaná. Po chybě obrany ve 25. minuty mohli United opět ohrozit bránu sopueře, ale Giggs, Rooney a Tevez situacili řešili jakkoliv, ale ne dobře.
Ve 28. minutě Manchester výborně rozehrál standartku, zakončenou přizemní, prudkou střelou Teveze kterou Čech bez problému pokryl. 30. minuta byla zakončena velkou šancí Giggse, ten se objevil sám u zadní tyče po centru Rooneyho, který získal míč po ohromné chybě obrany Chelsea.

32. minuta a zlom v zápase. Mikel dostal červenou kartu, opět se zachoval jako člověk duševně nevyrovnaný, nepřipravený na PL a bez jakékoliv zodpovědnosti, za naprosto zbytečný faul... ten sice nevypadal na první pohled nebezpečně, ale byl to nehorázný likvidační faul, naskočený skluz na holeň Evry. Jestli tuto šanci nevyužijeme, budeme dlouho litovat.
39. minuta, hlavička Vidice po centru Giggse z přímého kopu doprostřed brány. Čech chytil. V tuto chvíli vyhráváme na střely 9:0, ale zatím jen jedna měla gólové parametry. Chtělo to více prostoru, více času a lépe promyslet zakončení.
45 + 3., United vedou 1:0!!! Carlos Tevez dává první gól v Manchesteru United, po krásné akci, výborném centru Giggse a Tevez. Nemohl se zachovat lépe.Skvělý poločas od vyloučení Mikela, jinak zejména velká pochvala Brownovi, podal v prvním poločase výborný výkon.
Do druhého poločasu oba týmy nastoupili ve stejné sestavě. Chelsea musela vstřelit gól, ale podle jejich nástupu bych spíše čekal že vyhravají 5:0.
Prvních 15. minut bylo z naší strany bezchybných, hráli sme zkušeně, nechtěli chybovat a předváděli nenápadné, ale často nebezpečné kombinace. Kdyby Chelsea neměla tak kvalitní obranu, na většinu klubů by to stačilo. Tevez zahrával nadějnou standartku velice nepřesně, ale v 58. minutě se dostal do velké šance Giggs po krásném centru Carricka, bohužel střílel nad.
V následujících minutách United hodně útočili. Chelsea byla pod tlakem, Rooney se dostal k jedomu zakončení z větš vzdálenosti, ale zbytek šancí skončil na finální přihrávce. Obrana byla fantastická,Chelsea nepředvedla vůbec nic. Naše hra byla odpočinková, hráči neběhali, jen si přihrávali a v klidu odráželi ubohé pokusy Chelsea. Místo toho hráči Chelsea museli neustále napadat a vysilovat se, tím ztráceli jakoukoliv naději na konečný tlak.
V 75. minutě se dostala Chelsea k větší šanci, konkrétně to byl Essien a jeho pokus ze střední vzdálenosti, bohužel pro Chelsea mimo, střela šla několik metrů vedle a několik metrů nad. Stejně to byla jejich největší šance, což ukazuje s jak ubohým výkonem Divadlo Snů navsštívili. Skutečně, po poločase nemuseli vylézt z kabiny. Chvíli před tím mohl J.Cole dostat červenou za faul zezadu na Ronalda, ale stejně tak mohl dostat Rooney druhou žlutou za souboj s A.Colem. Mně osobně se výkon rozhodčích vcelku líbil, nechali hru klidně plynout, posuzovali mírně a tak nám umožnili kontrolu vývoje hry.
V 84.minutě zahrával nadějnou standartku Ronaldo, bohužel mířil jen doprostřed brány, ta byla 13. střelou pro United v tomto zápase. Následný pokus Pizarra byl spíše k smíchu, ostatně jako vše co Chelsea dnes předvedla
90. minuta, 2:0!!! penalta pro United po faulu na Sahu. Ten ji sám proměnil a potvrdil naši naprosto zaslouženou výhru.
Ze zápasu můžeme odnést několik pozitiv. Neudělali jsme za celý zápas jedinou chybu, eliminovali všechny nebezpečné hráče CFC, opět předvedli něco více než proti Evertonu a Rooney se vrátil ve výborné formě. Vyhráli jsme 2:0, vyhráli 5. zápasu po sobě a 5x nedostali gól. S tímto můžeme porážet ostatní kluby PL tak jako dříve.

Everton - Manchester United 0:1 (0:0)

31. října 2007 v 12:32 | mikki a mara
Everton - Manchester United 0:1 (0:0)

Manchester United porazil v 6. kole Premier League Everton na jeho hřišti 1:0 brankou Nemanji Vidice.
Do utkání nenastoupili zranění Rooney, Neville a Hargreaves. Jako první se osmělili domácí, ale Yakubu střílel vedle. Na druhé straně střílel do boční sítě Patrice Evra, který nastoupil v záloze. V 7. minutě zahrával přímý kop z nebezpečné vzdálenosti Arteta, naštěstí pro United šla střela hodně nad. V 20. minutě si brankář domácích Wessels bez problémů poradil s hlavičkou Teveze. V 30. minutě se do dobré střelecké pozice dostal po rohovém kopu Vidic, ale míč netrefil tak, jak by chtěl. V 35. minutě těsně vedle pálil Carrick. V 41. minutě musel ze hřiště kvůli zranění Silvestre, kterého nahradil Nani. Hned v úvodu druhého poločasu nebezpečně střílel Jagielka, ale vedle. O minutu později musel z brankové čáry míč vykopávat po hlavičce Johnsona Paul Scholes. V 54. minutě se do šance dostal Giggs, ale branku těsně minul. V 56. minutě promarnil velkou gólovou příležitost Scholes, když míč trefil hodně špatně. V 62. minutě se ke střele z dálky odhodlal Tevez, ale mířil těsně nad. Nepřesně střílel o chvíli později i střídající Saha. V 83. minutě se United konečně dočkali - Nani zahrával rohový kop a Nemanja Vidic na přední tyči hlavičkou nedal Wesselsovi šanci - 0:1. O chvíli později mohl zvýšit Ronaldo, ale mířil přesně do náruče domácího brankáře. Když si pak v závěru utkání Edwin Van der Sar poradil se střelou McFaddena, mohl Manchester slavit vítězství 1:0.
Branky:
83. Vidic
Žluté karty:
Neville, Pienaar - Scholes, Ronaldo
Sestava Evertonu:
Wessels - Hibbert, Yobo, Lescott, Baines - Arteta, Jagielka, Neville (85. McFadden), Osman (73. Pienaar) - Johnson, Yakubu (74. Anichebe)
Sestava Manchesteru United:
Van der Sar - Silvestre (41. Nani, 85. Pique), Vidic, Ferdinand, Brown - Evra, Carrick, Scholes, Ronaldo - Giggs (63. Saha) - Tevez
Rozhodčí:
Alan Wiley
Diváci:
39, 364

Manchester United - Sunderland 1:0 (0:0)

31. října 2007 v 12:32 | mikki a mara


Manchester United - Sunderland 1:0 (0:0)
Manchester United porazil v 5. kole Premier League Sunderland 1:0 díky brance střídajícího Louise Sahy.
Ještě před utkáním se Manchester rozloučil s Ole Gunnarem Solskjaerem, který po dlouhých absencích způsobené zraněními ukončil kariéru. V sestavě Manchesteru chyběl trochu překvapivě Ryan Giggs, naopak v základní sestavě se objevili Anderson a Chris Eagles. Manchester začal aktivně a už ve 4. minutě brankáře Gordona protáhl Nani. V 7. minutě na opačné straně mířil hodně vedle Etuhu. V 16. minutě přiťukl Anderson míč Eaglesovi, ale tomu střela nesedla. V 34. minutě musel Gordon zasahovat proti dobré střele Carlose Teveze k tyči. O chvíli později Gordon opět musel zasahovat, tentokrát střílel Eagles. Ke konci prvního poločasu ještě nepřesně střílel Scholes. Do druhého poločasu nastoupil Louis Saha a útok domácích výrazně oživil. V 50. minutě nejprve Tevez dobře vystřelil a v 57. minutě Gordon vytáhl nejlepší zákrok večera, když vytáhl rukou střelu Louise Sahy z otočky. Z následného rohového kopu, který zahrával Hargreaves, střílel těsně nad Vidic. V 68. minutě nebezpečně vystřelil Hargreaves, ale Gordon nakonec míč ztlumil. V 71. minutě se Manchester konečně dočkal - Nani zahrával rohový kop a Louis Saha přehlavičkoval bránícího Murphyho i brankáře Gordona. O chvíli později ne moc prudkou střelou vystrašil hostujícího brankáře Nani. O chvíli později z dálky dobře vypálil Hargreaves, ale míč letěl opět těsně nad branku. V závěru utkání ještě zkoušel Gordona přehodit Fletcher, ale mířil nad. Manchester tak nakonec vyhrál zaslouženě 1:0. Návrat Roye Keana na Old Trafford sive nevyšel, ale i tak ho fanoušci přivítali velkými ovacemi.
Branky:
72. Saha
Žluté karty:
Vidic - Leadbitter, Chopra
Sestava Manchesteru United:
Van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidic, Evra - Eagles (66. Fletcher), Hargreaves, Scholes, Nani (84. O'Shea) - Anderson (46. Saha) - Tevez
Sestava Sunderlandu:
Gordon - Nosworthy, McShane, Higginbotham, Collins - Leadbitter, Yorke, Etuhu (82. Miller), Wallace (82. Stokes) - Chopra - Jones (69. Murphy)
Rozhodčí:
Martin Atkinson
Diváci:
75, 648

Nani zajistil United první tři body v sezóně ManUtd 1:0 Tottenham

31. října 2007 v 12:31 | mikki a mara


Nani zajistil United první tři body v sezóně

United, ač nepodali zrovna moc uslňující výkon, dokázali konečně získat v této sezóně tři body a doufejme, že v tom budou pokračovat i v dalších kolech.

United: Van der Sar, Brown, Ferdinand, Vidic, Evra, Nani, Hargreaves, Carrick (Eagles 57), Scholes, Giggs, Tevez (Fletcher 77).
Lavička: Kuszczak, Dong, O'Shea.

Žluté karty: Giggs, Brown.

Góly: Nani 68.

Tottenham: Robinson, Chimbonda, Rocha (Zokora 83), Gardner, Lee (Taarabt 75), Malbranque, Jenas, Huddlestone, Bale, Berbatov, Keane (Defoe 75).
Lavička: Cerny, Stalteri.

Žluté karty: Huddlestone, Berbatov, Gardner.

Návštěvnost: 75,696

Rozhodčí: Howard Webb (S Yorkshire).

Naniho gól můžete shlédnout zde

Portsmouth - Manchester United 1:1 (0:1)

31. října 2007 v 12:27 | mikki a mara
Portsmouth - Manchester United 1:1 (0:1)

Manchester United nezvítězil ani v 2. kole Premier League, když remizoval s Portsmouthem na jeho hřišti 1:1.
V základní sestavě se objevil Carlos Tevez, zatímco Anderson a Hargreaves nebyli ani na lavičce náhradníků. Manchester se po vážnější šance dostal v 15. minutě a hned skončila brankou - Tevez z levé strany přihrál Scholesovi a ten krásnou střelou překonal brankáře Jamese - 0:1. O chvíli později nepřesně pálil Evra. Portsmouth poprvé vystřelil na Van der Sara v 34. minutě, ale Sean Davis branku netrefil. V 35. minutě James nohama dobře vyrazil Ronaldův pokus na roh. V 50. minutě se do dobré šance dostal Nani, ale jeho střelu vyrazil James na rohový kop. V 52. minutě nepřesně střílel z 12ti yardů Tevez, nová posila United. V 53. minutě Portsmouth vyrovnal - z levé strany centroval Matthew Taylor a Benjani Mwaruwari hlavičkou překonal Van der Sara - 1:1. V 54. minutě musel James skvěle zasahovat proti přímému kopu Ronalda. V 60. minutě si Van der Sar bez prolémů poradil se střelou Johna Utaky z dálky. V 62. minutě musel holandský brankář vytáhnout dobrý zákrok po střele Benjaniho. V 68. minutě Ronaldo centroval na zadní tyč, tam si naběhl Giggs a střelou z voleje trefil pouze Jamese. O minutu později po centru Giggse těsně vedle hlavičkoval Vidic. O další minutu později Van der Sar vychytal Benjaniho. V 72. minutě James skvěle vyrazil dobrou střelu Ronalda, chvíli po něm branku netrefil Tevez. V 83. minutě byl vyloučen Muntari, když dostal druhou žlutou po faulu na Carricka. O chvíli později byl vyloučen také Cristiano Ronaldo po strkanici v pokutovém území. V závěru utkání ještě hlavičkoval Ferdinand, ale na konečném výsledku 1:1 už nic nezměnil. United se nyní budou muset obejít bez Ronalda na tři utkání.
Branky:
53. Mwaruwari - 15. Scholes
Žluté karty:
Muntari, Davis - Vidic
Červené karty:
83. Muntari - 85. Ronaldo
Sestava Portsmouthu:
James - Pamarot (64. Hughes), Cranie (46. Traore), Distin, Hreidarsson - Utaka, Pedro Mendes (46. Taylor), Davis, Muntari - Mwaruwari, Nugent
Sestava Manchesteru United:
Van der Sar - Brown (88. Eagles), Ferdinand, Vidic, Evra - Nani, Scholes, Carrick, Ronaldo - Giggs (81. O'Shea) - Tevez
Rozhodčí:
Steve Bennett
Diváci:
20, 510

Manchester United - Reading 0:0

31. října 2007 v 12:27 | mikki a mara

Manchester United - Reading 0:0

Manchester United remizoval v úvodním utkání Premier League proti Readingu 0:0, navíc přišel o zraněného Wayna Rooneyho.
Už v první minutě utkání zahrozil Gunnarsson, ale s jeho hlavičkou si Van der Sar poradil. Ve 3. minutě musel na druhé straně zasahovat Hahnemann po střele Rooneyho. V 11. minutě nad střílel Michael Carrick po přihrávce Ronalda. V 22. minutě se k odraženému míči dostal Ronaldo, ale s jeho střelou si americký brankář poradil. V 24. minutě centroval Ronaldo a Ryan Giggs z úhlu nastřelil tyč. V 28. minutě po centru Ronalda nepřesně hlavičkoval Rooney. Poločas tak skončil bezbrankovou remízou. Do druhého poločasu nastoupila nová posila United Nani, který nahradil zraněného Rooneyho. V 50. minutě Hahnemann musel zasahovat proti dobrému pokusu Ronalda, který pálil z 18ti yardů. V 55. minutě zahrával rohový kop Ryan Giggs a Patrice Evra pálil z voleje nad. Evra v tomto utkání nastoupil na pozici levého záložníka. V 57. minutě zraněného Silvestreho nahradil John O'Shea. V 60. minutě Ryan Giggs z přímého kopu pálil nad. O tři minuty později Hahnemann předvedl dobrý zákrok, když vyrazil střelu Johna O'Shea. V 68. minutě pálil nad také Nani. V 73. minutě byl vyloučen Dave Kitson po tvrdém faulu na Patrice Evru. V 75. minutě americký brankář na roh vytěsnil pokus Michaela Carricka. V 81. minutě si Van der Sar bez problémů poradil se střelou Hunta. V 89. minutě střílel dobře z přímého kopu Ronaldo, ale Hahnemann jeho střelu vyrazil. O minutu později nebezpečně hlavičkoval Scholes, ale Hahnemann byl opět úspěšný. Když se pak v nastaveném čase neprosadili Ronaldo a Carrick, skončil zápas bezbrankovou remízou.
Žluté karty:
Seol Ki-Hyeon, Oster
Červené karty:
73. Kitson
Sestava Manchesteru United:
Van der Sar - Brown (77. Fletcher), Ferdinand, Vidic, Silvestre (57. O'Shea) - Ronaldo, Scholes, Carrick, Evra - Giggs - Rooney (46. Nani)
Sestava Readingu:
Hahnemann - De La Cruz, Ingimarsson, Duberry, Shorey - Murty, Seol Ki-Hyeon (57. Oster), Harper, Gunnarsson - Hunt (87. Bikey), Doyle (72. Kitson)
Rozhodčí:
Robert Styles
Diváci:
75, 655

Manchester United - Middlesbrough 4:1

31. října 2007 v 12:25 | mikki a mara


Manchester United - Middlesbrough 4:1
Manchester United v 11. kole Premier League zvítězil na Old Trafford nad Middlesbrough 4:1.
Do sestavy United se po zranění vrátil Hargreaves, Evru nahradil O'Shea a Scholese Anderson. Manchester měl skvělý vstup do utkání a už ve 3. minutě se dostal do vedení. Luis Nani skvělou střelou z dálky nedal Schwarzerovi šanci - 1:0. O chvíli později musel australský brankář zasahovat proti střele Teveze. V 6. minutě už ale bylo vyrovnáno - Tuncay centroval a volný Aliadiere se hlavičkou nemýlil - 1:1. V 23. minutě nepřesně pálil Nani. V 28. minutě neuspěl se svým pokusem ani další Portugalec Ronaldo. V 33. minutě obrana hostů vybovala v rozehrávce a Wayne Rooney zaváhání využil - 2:1. V závěru prvního poločasu mohl vyrovnat Tuncay, ale z dobré pozice pálil vedle. Hned v úvodu druhého poločasu přestřelil Rooney z 18ti yardů. Stejně tak dopadl Nani o pár minut později. V 53. minutě musel Van der Sar na roh vyrazit nebezpečnou střelu Cattermole. V 55. minutě United zvýšili své vedení - Rooney patičkou uvolnil Teveze a ten prostřelil hostujícího brankáře - 3:1. V 68. minutě nepřesně střílel střídající Hutchinson. V 78. minutě Wayne Rooney hlavičkoval přímo do brankáře Schwarzera. V 82. minutě se Downing pokoušel Van der Sara překonat z přímého kopu, ale minul. V 85. minutě Manchester zpečetil své vítězství, když Tevez i s pomocí teče jednoho z obránců překonal Schwarzera podruhé - 4:1.
Branky:
55. a 85. Tevez, 3. Nani, 33. Rooney - 6. Aliadiere
Žluté karty:
Cattermole, Rochemback
Sestava Manchesteru United:
Van der Sar - O'Shea, Vidic, Ferdinand (73. Pique), Brown - Nani, Anderson (78. Giggs), Hargreaves (66. Fletcher), Ronaldo - Rooney, Tevez
Sestava Middlesbrough:
Schwarzer - Young, Woodgate, Wheater, Taylor - O'Neill, Cattermole (90. Boateng), Rochemback, Downing - Aliadiere (56. Hutchinson), Sanli Tuncay (80. Lee)
Rozhodčí:
Alan Wiley
Diváci:
75, 720

Galerie vlevo

31. října 2007 v 12:14 | mikki a mara
Fotogalerie je presunuta do Galerie vlevo!

Zpověď Carlose Teveze + bonus

31. října 2007 v 12:04 | mikki a mara
Letní posila Carlos Tevez se nám svěřuje s prvními pocity na Old Trafford a jako bonus tu pro vás mám zajímavosti a informace o jeho dětství.
Jaké byly vaše první pocity, když jste přišel na Old Trafford?
Každý věc související s Old Trafford je úžasná. Když jsem byl dítě, nikdy jsem si nemyslel, že budu na takovém místě jako tohle. Snil jsem o tom, že budu hrát na skvělém hřišti, ale něco tak fantastického jako je Old Trafford jsem si nikdy nepředstavoval.
Mluvil jste s Gabbym Heinzem o tom, jaké je to hrát v Manchesteru United?
Během Amerického šampionátu mi Heinze o Manchesteru říkal hodně věcí a hlavně řekl, že je to nejlepší místo na světě, kde můžete hrát. A nakonec jsem tady. Město jsem zatím moc neviděl, ale vím, že je pěkné a že se tu s mojí rodinou rychle zabydlíme.
Jak hodně vám pomáhá, když jsou v kádru španělsky mluvící hráči?
Je to pro mě rozhodně lepší, ale i když by tam nebyli, tak najdu způsob, jak s nimi komunikovat.
A co Sir Alex Ferguson, rozumíte jeho skotskému přízvuku?
Nebylo to pro mě jednoduché se první rok učit angličtinu, ale pokračuji ve studování. V každém případě, vždycky jsem si našel způsob, jak porozumět. Nebyl jsem moc schopen mluvit s panem Fergusonem, ale bylo mi řečeno, že má rád můj způsob hry a že ze sebe vždy dávám to nejlepší.
Jak si myslíte, že bude váš styl sedět Waynu Rooneymu? (Bude to problém, když jste si hodně podobní?)
Říkalo se, že se v Anglii nemohou dočkat, až budu hrát společně s Cristianem Ronaldem a Waynem Rooneym. Uvidíme. Manchester má ale skvělý tým a bude potřebovat každého hráče, aby dosáhl svých cílů. Vždy je to radost mít v týmu skvělé spoluhráče. Měl jsem tuto možnost už v Boce, kde hráli Guillermo Barros Schelotto a Delgado, a v Argentinském národním týmu s Riquelmem, Messim, Crespem, ...
Jaké máte nyní ambice s United?
Hrát, být dobře přijat do týmu, mít mezi spoluhráči přátele, střílet hodně gólů, získat si obdiv u fanoušků a vyhrát Ligu Mistrů. A samozřejmě, aby Rooney a ostatní spoluhráči měli rádi ! (směje se). Bude to těžké. Nemyslím si, že je přeorientuji z jejich oblíbené hudby.
Měl jste někdy pochyby, že by přestup nemusel vyjít?
Jsem šťastný, protože se můj sen zahrát si v jednom z nejdůležitějších týmů světa stal skutečností. Snažil jsem se být v klidu a užívat si dovolenou, ale myšlenky, že bych mohl hrát v tak mocném týmu, byly vždy silnější. Naštěstí to dopadlo.
Nelákalo vás zůstat na Upton Parku potom, co jste jim pomohl udržet se v lize?
Nikdy na West Ham nezapomenu. Byl to první Evropský klub, který mi dal důvěru. Zacházeli se mnou skvěle a vždy budou v mém srdci. Manažeři, spoluhráči a především fanoušci, kteří mě měli rádi hned, jak jsem přišel. Doufám, že jsem jim splatil alespoň část z jejich lásky, kterou mi dali. Kdybychom sestoupili, byl by to pro mě nejsmutnější okamžik mého života.
Jak si myslíte, že se bude West Hamu dařit bez vás? Budou mít dobrou sezónu?
Tím, že se udrželi v Premier League, se stali silnějšími. Nemyslím si, že se budou letos trápit. Užijí si tu možnost hrát letos v Premier League.
Jak velkými konkurenty na titul jsou letos Chelsea, Liverpool a Arsenal? Jsou to ti nejsilnější?
Vypadá to, že to jsou hlavní kandidáti. Ve fotbale ale nikdy nevíte.
Máte pro fanoušky West Hamu nějakou zprávu?
V den, kdy budu hrát proti nim, se budu cítit hodně zvláštně. Nikdy nebudu moci slavit, když jim dám gól.
Co si myslíte o Anglickém fotbalu po sezóně strávené v Premier League?
Je to zde velice psychicky i fyzicky náročné, ale po prvních zkušenostech to tu mám každým dnem raději. Díky boji o udržení v loňské sezóně jsem nyní silnější, vyzrálejší. Pomohlo mi to se každým dnem se zlepšovat. Nyní v Manchesteru mám znovu pocity, které mám nejraději - boj o titul. Stejně tak, jako v Boce, Corinthians a v národním týmu.
Byla to pro vás nejbláznivější sezóna vůbec?
Možná ano, ale nejdůležitější je, že jsem neobyčejně šťastný.
Jak jste se cítil po odehrání prvního utkání za United?
Byl jsem velice šťastný, protože jsem si konečně odbyl svůj debut v tomto týmu. Cítil jsem se dobře. Myslím si, že i když jsme remizovali, tak jsme předvedli dobrý výkon. Necítil jsem takový tlak jako při mém prvním utkání za Bocu nebo za národní tým. Užíval jsem si to. Hodně tomuto týmu věřím. Máme skvělé hráče a dobré výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Rozpis Zápasů-Premier League 2007/2008

31. října 2007 v 11:56 | mikki a mara
Srpen 2007
11 Reading (H)
14 Portsmouth (A)
18 Man City (A)
25 Tottenham (H)
Září 2007
1 Sunderland (H)
15 Everton (A)
22 Chelsea (H)
29 Birmingham (A)
Říjen 2007
6 Wigan (H)
20 Aston Villa (A)
27 Middlesbrough (H)
Listopad 2007
3 Arsenal (A)
10 Blackburn (H)
24 Bolton (A)
Prosinec 2007
1 Fulham (H)
8 Derby (H)
15 Liverpool (A)
22 Everton (H)
26 Sunderland (A)
29 West Ham (A)
Leden 2008
1 Birmingham (H)
12 Newcastle (H)
19 Reading (A)
30 Portsmouth (H)
Únor 2008
2 Tottenham (A)
9 Man City (H)
23 Newcastle (A)
Březen 2008
1 Fulham (A)
8 Bolton (H)
15 Derby (A)
22 Liverpool (H)
29 Aston Villa (H)
Duben 2008
5 Middlesbrough (A)
12 Arsenal (H)
19 Blackburn (A)
26 Chelsea (A)
Květen 2008
3 West Ham (H)
11 Wigan (A)

Ryan Giggs prodloužil smlovu do roku 2009

31. října 2007 v 11:53 | mikki a mara

http://estb.msn.com/i/C5/ADB55377E71E2E6C8CAB5DBDFA6B1.jpg

Velšský fotbalista Ryan Giggs prodloužil svůj svazek s Manchesterem United ještě o jeden rok. Třiatřicetiletý útočník, jenž je nejúspěšnějším hráčem v historii klubu, podepsal se svým osudovým mužstvem kontrakt do roku 2009.

Je tedy pravděpodobné, že překoná rekord anglické legendy Bobbyho Charltona v počtu startů v dresu "Rudých ďáblů". Nedávný sedmdesátník Charlton nastoupil za klub z Old Traffordu v 759 utkáních, Giggsovi zbývá k této metě 33 zápasů.
"Ryan Giggs ztělesňuje slovo loajalita," charakterizoval dlouholetý trenér United Alex Ferguson svého svěřence, jenž do klubu přišel ve čtrnácti letech.
Klíčový muž Manchesteru posledního desetiletí je zároveň nejúspěšnějším hráčem jeho bohaté historie. Ve sbírce má 18 vybojovaných trofejí, včetně devíti mistrovských titulů, čtyř triumfů v Anglickém poháru a vítězství v Lize mistrů 1999.
"Užívám si fotbal víc než kdykoli předtím a doufám, že budu hrát za Manchester United, jak jen dlouho to půjde," uvedl po podpisu smlouvy Giggs, jenž se po květnovém utkání proti České republice rozloučil s reprezentací Walesu.

aston villa v manchester united 07/08

28. října 2007 v 17:08 | mikki a mara
aston villa v manchester united
tabulka: 28.října 2007

28. října 2007 v 16:56 | mikki a mara

po.týmzb
1.Man Utd1126
2.Arsenal925
3.Man City1122
4.Chelsea1121
5.Liverpool919
6.Portsmouth1119
7.Blackburn918
8.Newcastle1017
9.Everton1116
10.Aston Villa1015
11.West Ham1014
12.Reading1113
13.Birmingham1111
14.Fulham119
15.Sunderland119
16.Wigan118
17.M´brough118
18.Tottenham107
19.Bolton116
20.Derby116
Manchester united po lonskem titulu:

24. října 2007 v 19:10 | mikki