Březen 2007

Ronaldo zdůraznil svůj postoj k United

27. března 2007 v 12:05 | mikki a dave

Ronaldo zdůraznil svůj postoj k United

Manchester United Cristiano Ronaldo zdůraznil svůj plán pro dlouhodobý pobyt v Manchesteru United.
Ronaldo je často spojován s odchodem do Realu Madrid, či Barcelony.
V současné době zástupci této 22leté hvězdy jednají o nové smlouvě a o jeho další budoucnosti v dresu Rudých Ďáblů.
"Považuji se za hráče Manchesteru, který se snaží svými výkony pomoci týmu" řekl deníku The Sun .
"Chtěl bych v tomto období zanechat svoji stopu, vyhrát titul a stát se historickou osobou tohoto týmu. "Když se věci vyvinou dobře, chtěl bych zde přetrvat. Myslím jen na United a chtěl bych zde zůstat déle než dva roky.
"Chtěl bych zde zůstat, ale nikdo neví, jak se budoucnost vyvine. A jak sem již dávno řekl, jednou bych si chtěl zahrát ve Španělsku. "Ale v současné době sem šťastný a chtěl bych pokračovat, protože hraji za fantastický klub.
"Je vždy důležité vedět, že pokud se největí kluby zajímají o vaší práci, je vše v absolutním pořádku.
Jak Ronaldův agent Jorge Mendes, tak i Sir Alex Ferguson potvrdili, že k dokončení smlouvy není žádný důvod ke komplikacím a ani sám Ronaldo nevidí žádné problémy.
"Jednáme, ale zatím vše nasvědčuje tomu, abych zde zůstal." dodal. "S Jorgem sme mluvili a řekl mi, že vše dopadne dobře a zůstanu."

Zacházení s Ronaldem rozčílilo Fergieho

27. března 2007 v 12:04 | mikki a dave

Zacházení s Ronaldem rozčílilo Fergieho

Manchester United
Sir Alex Ferguson byl velmi rozhořčen z debat ohledně penalty po faulu na Cristiana Ronalda v zápase proti Middlesborough.
Portugalský záložník získal a proměnil pokutový kop v pondělním nočním zápasu FA Cupu proti Boro, ale reakce novinářů a především Sky television zjevně Sira Alexe velmi rozlítily.
'' Byl to jasný pokutový kop,'' řekl pro MUTV. Opravdu nevím, o co jim jde. Kdyby to byl jakýkoliv jiný hráč, nestěžovali by si. Myslím, že mají řeči jenom proto, že to byl právě Ronaldo. Je to ostuda. Škodí to pověsti chlapce, který si to vůbec nezaslouží.''
'' Viděl jsem, jak dělá to interview a choval se velkolepě. Bylo to chudé interview, naprosto hanebný rozhovor. Jen to zbytečně natahovali a doufali, že ho ( Ronalda ) zvyklají.''
'' On ( reportér od Sky Geoff Shreeves ) ale nepochopil, jak je to inteligentní kluk. Byl to ubohý rozhovor a mě to znechutilo. Sky by se nad sebou měli opravdu zamyslet.''
Navzdory otázkám ohledně platnosti penalty, jestli došlo ke kontaktu, jestli to nemohl ustát, obdržel Ronaldo od Sky cenu za muže zápasu.
A tak i přes ony nepříjemnosti byl Fergie po zápase opět plný pýchy na dvaadvacetiletého Portugalce.
'' Je to velký hráč, fantastický hráč, naprosto fenomenální,'' řekl. '' Měli jsme v tomto klubu úchvatné hráče a já jsem hrdý, že můžu říci, že jich během mých dvaceti let zde nebylo málo. On je však ze všech nejlepší, bez debat. ''

Pár slov od Ji-sung Parka !!!

27. března 2007 v 12:04 | mikki a dave

Pár slov od Ji-sung Parka

Manchester United
Všichni se fotbalem bavíme a tlak, který je na nás vyvíjen nás pomáhá udržovat v dobré formě. Celou sezónu odvádíme dobré výkony a odměnou nám je chuť do hry a další vítězství. Očekáváme, že na nás, především ve zbývajících zápasech, bude vyvíjen velký tlak, ale neznamená to, že by nás to nějak obtěžovalo. Místo toho ze sebe chceme vydat v každém zápase maximum.
Naše sebevědomí je velmi dobré a víme, že můžeme vyhrát každý zápas. Když jsem s PSV Eindhoven získal titul v nizozemské lize, byla to velmi podobná situace. Také jsme museli vyhrát každý zápas, ale není to žádné břímě. Jen jsme se snažili hrát, jak nejlépe umíme a měli jsme skvělé výsledky. Dobře si pamatuji, co všechno jsme museli udělat, abychom ligu vyhráli, ale přesně jsme věděli, čeho je třeba.
Takže jsme se snažili užít si každý zápas a nakonec jsme titul získali. Během mé poslední sezóny v Holandsku se nám také vedlo mimořádně dobře v Lize Mistrů, ale nakonec nás v semifinále porazil AC Milán. Byli zkrátka větším týmem, než my, ale měli jsme velmi dobrou taktiku. Nebáli jsme se prohry a postup nám utekl jen o vlásek. Pochopitelně nás prohra zklamala, ale až do onoho semifinále jsme hráli nesmírně dobře a to mě těšilo.
Velmi rád bych zažil něco podobného s United a myslím, že v této sezóně to je reálné. Jestli s Manchesterem zvítězíme, nebude to díky štěstí, ale díky našim dovednostem.
Jednou z hlavních příčin našeho dosavadního úspěchu je týmový duch, který je v této sezóně obzvláště silný a já osobně jsem se svou úlohou v týmu velmi spokojen. Během mého zranění jsem se cítil frustrován, ale teď vím, že mohu týmu opět pomoci a to mě těší. V této sezóně máme tedy velkou šanci uspět.

Giggs prozradil, že má chuť být trenérem Walesu

27. března 2007 v 12:03 | mikki a dave

24. 03. 2007 | Giggs prozradil, že má chuť být trenérem Walesu

Manchester United Ryan Giggs se sice do fotbalového důchodu nechystá, ale prozradil, že by v budoucnu rád trénoval národní mužstvo Walesu.
Tento veterán povede mužstvo Walesu k historickému sobotnímu utkání kvalifikace na Euro 2008 proti Irsku v Croke Parku.
Ačkoli by měla být jeho hráčská kariéra téměř u konce, chystá se toto manchesterské eso ještě dlouho pokračovat.
"Ke konci sezony mi bude 34 a měl bych se již dívat co dál, ale do fotbalového důchodu se rozhodně nechystám, " řekl Giggs "Užívám si to a cítím se ve výborné fyzické kondici. "Co se týče koučování, mám pár přátel, kteří se po ukončení kariéry do toho vrhli a uznávám, že trénovat Wales musí být velice vzrušující.
Giggsův bývalý spoluhráč z United Mark Hughes začínal svoje první trenérské kroky právě v týmu Walesu a to je právě ta cesta, kterou by se chtěl Ryan také jedou vydat.
Dodal: "Vím o tom, že si Mark koučování Walesu náramně užil. Přišlo to pro něj ve vhodný čas a byla to pro něj obrovská zkušenost.
"Je to úplně něco jiného, den odedne jste s zapleteni do klubu a jeho vedení. Ovšem pokud se chcete stát trenérem, není lepší věc, než začít trénovat vaši vlastní zemi.
"Ještě předtím, než začnu trénovat, tak přestanu aktivně hrát, definitivně."

28. 02. 2007 | SRAZ FANS MANCHESTERU UNITED

27. března 2007 v 12:02 | mikki a dave

28. 02. 2007 | SRAZ FANS MANCHESTERU UNITED

Manchester UnitedJiž podruhé se uskuteční sraz fanoušků Manchesteru United z ČR a SR. Zde naleznete podrobnější informace o konání a programu II.Srazu United Fans.
Jde v pořadí již o druhé shledání fanoušků nejslavnějšího anglického klubu u nás v Československu. Mnohým z Vás by jistě připadalo logické, že před druhým nutně proběhlo i první, a skutečně. Ono premiérové se konalo přibližně rok před termínem tohoto druhého plánovaného. První sraz dopadl, dá se říci, nad očekávání, k čemuž přispělo, krom početné účasti ManU fans, která se v kuloárech odhadovala na 25-35 statných jedinců, také vítězství United 2:0 v zápase s Arsenalem, který byl hlavním bodem programu.
První sraz byl spíš takovým nultým ročníkem - pokusem se kterým pan organizátor neměl pražádnou zkušenost a o jehož výsledku se tak nějak všeobecně mohlo jen dohadovat. Žádné fiasko se nekonalo a naše společné setkání přineslo spoustu toužebně očekávaných odpovědí, které mi posloužili jako inspirace v organizaci dalšího srazu. A tak věřím, že na základě těchhle inspirací se mi podaří posunout riziko fiaska zase o kus kamsi...
Takže, II. Sraz United Fans se uskuteční dne 05.05.07 (5. května 2007) ve Sportbaru Zlatá Hvězda, který by se dal nazvat, Meccou fanoušků anglického fotbalu a který pravidelně vysílá přenosy z Premiership už od roku 1993 (viz. www.sportbar.cz). Zlatá Hvězda je nejznámější pražský sportbar a proto je pravděpodobně nejvhodnějším místem pro takovou sešlost, velmi dobře dostupný - 100 metrů od Václavského nám. (Metra Muzeum). Začátek srazu je stanoven na 12:00.
Program srazu je prostý. Do kupy se dáme někdy okolo poledne a prvním tématickým bodem bude jistě přípitek, který bude samozřejmě probíhat paralelně s celým programem srazu. Dalším bodem bude pohled do minulosti a video-review nejslavnějšího roku anglického klubového fotbalu - The Treble, což by možná mohl být i vrchol srazu, ale pro nás to bude pouze předkrm hlavního lákadla - sledováním přenosu zápasu Manchester City - Manchester United, který se v případě vítězství, a za předpokladu obdobně příznivého vzhledu tabulky Premier League, může stát divokou a nevázanou oslavou... (ale hlavně zbytečně nepředbíhat!!) S koncem srazu bych zatím mnoho nedramatizoval, však to bude na náladě každého z nás a dost ho ovlivní i výsledek derby…
Pro zájemce:
- bližší informace na emailu: 1878@email.cz
- registrovat se můžete na stejném mailu - 1878@email.cz a nebo na ICQ: 396-655-652.
POZOR: Registrace je nutná kvůli zamluvení míst ve sportbaru!!

Roy Keane v dresu United radují...

27. března 2007 v 12:00 | mikki a dave
Roy Keane v dresu United radující se z gólu právě s Cristianem Ronaldem. Roy Keane vyjádřil svůj neskonalý obdiv k portugalské superhvězdě v barvách Manchesteru United - Cristianu Ronaldovi. Podle bývalého fotbalisty Red Devils jsou jeho výkony tak dobré, že by klidně platil za to, aby ho mohl vidět hrát.
Keane obdivuje mladého Portugalce, jenž si vydobyl místo na výsluní a momentálně je jedním z nejlepších hráčů na světě, ne-li vůbec tím nejlepším.
"Myslím, že Ronaldo je vynikající. Když jste se mě na něj zeptali před dvěmi nebo třemi lety, odpovídal jsem, že by se jednou mohl stát nejlepším hráčem světa. Hraje už dlouho, ale v této sezóně chytil neuvěřitelnou formu, která se od minulých ročníků dost liší. Ronaldův projev na hřišti je ohromující. Je vidět, že se fotbalem baví a fanoušci United ho milují. Je skvělé pozorovat takové hráče. Ronaldo je přesně typ fotbalisty, za které byste platili, abyste je mohli vidět v akci," poznamenal současný trenér druholigového Sunderlandu pro Sunday Mirror.
Rudí Ďáblové stále živí naději na to, že se jim podaří zopakovat tzv. Treble (vítězství v Premier League, FA Cupu a Champions League) z roku 1999, protože Ronaldo má momentálně obrovskou fazónu a Keane, který byl před 8 lety u tohoto velkého úspěchu věří, že United mají šanci uspět.
"Jsem přesvědčen, že Treble z roku 1999 může být letos zopakován. Jsou v dobré pohodě, ale budou potřebovat štěstí," dodal Keane.
Sunderlandský manažer, který se proslavil coby dlouholetá ikona a kapitán Manchesteru United, si nyní zvyká na svou první sezónu v Championship potom, co loni definitivně ukončil hráčskou kariéru.
Keane dále vzhlíží ke čtvrtfinále Champions League. Myslí si, že by se United mohli stát po dvou letech dalším anglickým klubem, který by se radoval ze zisku trofeje této nejprestižnější evropské pohárové soutěže.
"Bude to ještě hodně těžké, ale letos mají anglické týmy velkou šanci,"dodal.

Wigan Athletic 1:3 Manchester United

25. března 2007 v 16:51 | mikki a dave
Wigan Athletic

gólgólgólManchester United


Manchester United 2:0 Newcastle United

25. března 2007 v 16:50 | mikki a dave
Manchester United

gólgólgólNewcastle United


Reading FC 1:1 Manchester United

25. března 2007 v 16:48 | mikki a dave
Reading FC

gólgólgólManchester United


Manchester United 0:1 Arsenal FC

25. března 2007 v 16:47 | mikki a dave
Manchester United

gólgólgólArsenal FC


Manchester United 1:0 Tottenham Hotspur

25. března 2007 v 16:45 | mikki a dave
Manchester United

gólgólgólTottenham Hotspur


Watford FC 1:2 Man Utd

25. března 2007 v 16:44 | mikki a dave
Watford FC

gólgólgólManchester United

Charlton Athletic 0:3 Man utd

25. března 2007 v 16:42 | mikki a dave
Charlton Athletic

gólgólgólManchester United

Manchester United 5:1 Fulham

25. března 2007 v 16:39 | mikki a dave
Manchester United

gólgólgólFulham FC


man utd 4:1 bolton

20. března 2007 v 12:02 | mikki a dave
Manchester United
gólgólgólBolton Wanderers

Manchesteru United - výběr Evropy 4:3

16. března 2007 v 11:18 | mikki a dave

Manchesteru United - výběr Evropy 4:3

Manchester United
Manchester United porazil v benefičním utkání výběr Evropy 4:3.
Manchester United dostal do vedení v 6. minutě Wayne Rooney, který zužitkoval přihrávku Paula Scholese. O tři minuty později musel Santiago Canizares opět lovit míč ze své sítě, tentokrát jej překonal anglický obránce Wes Brown, který si naběhl na centr Ryana Giggse na zadní tyč. V 16. minutě mohl zvýšit vedení United Cristiano Ronaldo, ale pálil nepřesně. V 23. minutě výběr Evropy snížil, když se pěknou střelou prosadil hráč Lyonu Florent Malouda. V 35. minutě se Manchester dostal opět do dvoubrankového vedení, když se prosadil střelou z přímého kopu Ronaldo. V 39. minutě zahodil Zlatan Ibrahimovič penaltu, když trefil pouze břevno domácí branky, kterou hájil Tomasz Kuszczak. V závěru poločasu přidal Manchester ještě jeden gól - Wayne Rooney si skvěle naběhl na pas Park Ji-Sunga a nedal Canizaresovi šanci - 4:1. Do druhého poločasu nastoupilo celkem 14 nových hráčů, včetně Andyho Colea na straně United, který nahradil Wayna Rooneyho. V 52. minutě El Hadji Diouf snížil na 2:4, když se prosadil hlavičkou po centru Dejana Stefanovice. To už v brance United stál mladík Tom Heaton. O několik chvil skvěle z dálky vystřelil Kieran Richardson a brankář Gregory Coupet měl velké problémy s krocením jeho střely. Poté zachyboval Paul Scholes, který nahrál přímo do střely Kimu Kallstromovi, toho ale Heaton vychytal. V 88. minutě výběr Evropy snížil na 3:4, když Gabriel Heinze zahrál rukou a kopala se penalta, kterou proměnil Diouf. Manchester United tak nakonec vyhrál 4:3.
6. a 43. Rooney, 9. Brown, 35. Ronaldo - 52. a 88. (pen) Diouf, 23. Malouda
Kuszczak (Heaton), Neville (O'Shea), Brown, Heinze, Richardson, Ronaldo (Eagles), Scholes, Giggs (Carrick), Park, Rooney (Andrew Cole - host), Smith (Dong, 72)
Canizares (Coupet), Zambrotta (Campo, 64), Ayala (Stefanovic), Materazzi (Christanval), Abidal (Kallstrom), Mancini (Gerrard), Pirlo (Stelios), Gattuso (Carragher), Malouda (Diouf), Ibrahimovic (Zenden), Larsson (Fowler, 64)
Markus Merk
74, 343

Dong Fangzhuo povolán do prvního týmu

16. března 2007 v 11:17 | mikki a dave

Dong Fangzhuo povolán do prvního týmu

Manchester United
Dong Fangzhuo byl povolán do prvního týmu United a v brzké době by si měl odbýt debut za United v soutěžním zápase.
Čínský útočník přišel do Manchesteru United v roce 2004, ale ihned byl poslán na hostování do belgického fotbalového klubu Royal Antverpy, kde celkem strávil dvě a půl sezóny. V prosinci minulého roku dostal pracovní povolení a mohl se tak vrátit do Manchesteru United. Na Old Trafford má smlouvu do roku 2010. Dong Fangzhuo nastupoval za rezervní tým United, ale nyní byl povolán do prvního mužstva Red Devils. Jelikož se Henrik Larsson vrátil zpátky do Švédska a Ole Gunnar Solskjaer spolu s Louisem Sahou jsou zranění, rozhodl se Sir Alex Ferguson povolat Donga Fangzhua do prvního týmu.
"Dong přichází do prvního týmu. Potřeboval hodně tvrdé práce a pracuje na tom. Má skvělé fotbalové vlastnosti. Je velmi rychlý a také skvělý po psychické stránce. Je to velmi atletický fotbalista. Brzy se objeví v sestavě", řekl Sir Alex Ferguson pro manutd.com. Manchester United se v sobotu střetne s Boltonem v 30. kole Premier League a o dva dny později nastoupí v opakovaném utkání čtvrtfinále FA Cupu proti Middlesbrough.

Alan Smith: Poperu se o místo v sestavě

16. března 2007 v 11:16 | mikki a dave

Alan Smith: Poperu se o místo v sestavě

Manchester United
Alan Smith chce zůstat na Old Trafford a chce se poprat o místo v základní sestavě Red Devils.
Budoucnost anglického útočníka v Manchesteru United vypadala hodně bledě poté, co se minulý rok v únoru vážně zranil, když si zlomil nohu v pohárovém utkání proti Liverpoolu. Nyní se už ale dostává zpátky do zápasové kondice a mohli jsme jej vidět v utkání proti Lille nebo ve včerejším benefičním utkání proti výběru Evropy. Pro Smithe by možná bylo dobré, kdyby odešel do nějakého klubu na hostování, aby se vrátil do formy, ale hráč chce zůstat za každou cenu na Old Trafford a poprat se o místo v základní sestavě.
"Prostě nikam nejdu. Ohledně mého odchodu zde bylo hodně spekulací, ale já se nikam nechystám. Jsem dost dobrý na to, abych mohl hrát v tomto týmu, vždy jsem v to věřil a proto jsem zde podepsal smlouvu. Tvrdě jsem dřel, abych se dostal do zápasové kondice a chci být součástí tohoto týmu, kterému se daří a vyhrává. Jedinou věc, kterou musím udělat, je dobře pracovat v tréninku. Věděl jsem, že až se uzdravím, budu potom muset makat na tom, abych se dostal zpátky do týmu a pak makat ještě více, abych se vrátil do reprezentace", řekl Alan Smith pro Sky Sports News.

Manchester byl na nově !!!

16. března 2007 v 11:15 | mikki
Tým Man Utd byl v pondělí v pořadu víkend.
Reportáž byla o Historii v roce 1948 havárie v letadle na cestě domů.

Reds porazili Liverpool

3. března 2007 v 16:02 | mikki a dave
Liverpool FC

gólgólgólManchester United

Branky: 92' O'Shea